SPOR MAKALELERİNİZ İLE HERKESİ BİLGİLENDİRİN!

1- Spor Makalelerine Genel Bakış

Spor düzenli ve sağlıklı bir yaşam sürmemizi fit ve iyi görünüşlü vücuda sahip olmamızı sağlar. Bağışıklık sistemimizi ve vücut direncimizi arttırır. İşte bu gibi sebeplerden dolayı spor yapmamız gereklidir. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte sporun nasıl yapılacağını öğrenmek için internete girmemiz yeterli. İşte spor makaleleri tam da bu noktada hepimizin yardımına koşmaktadır.

 

2- Spor Makalelerimi Nasıl Herkese duyurabilirim?

Spor makalesi yazdınız veya yazmak istiyorsunuz ancak makalelerinizi nasıl herkese duyuracağınızdan emin değil misiniz? İşte bu noktada ise Yiğit Taekwondo yardımınıza yetişiyor. Yapmanız gereken tek şey makalenizi oluşturmak ve daha sonra ise bize iletmek. Biz sizin makalelerinizi inceleyip (varsa) yazım yanlışı olan kısımlarından ayırdıktan sonra Spor makalenizi sitemizde yayımlarız. Ayrıca diğer kişilerin makaleleri ve yenilikler hakkında sizi bilgilendiririz. Böylece rekabet ortamında makalenizin üst sıralarda yer almasını ve tanınmanızı sağlarız.

 

3- Yazılan Makalelere Nasıl Güvenebilirim Ve Kendi Yazdığım Makaleme İnsanları Nasıl Güvendirebilirim?

Spor makalesi yazmak ve okumak kadar önemli olan diğer bir kısım ise okuduğunuz makaleye güvenebilmek / yazdığınız makale ile insanların güvenini kazanmaktır. Peki yazılan makalelere nasıl güvenebiliriz?

İşte bunun için makalelerinizi tam olarak inceliyoruz. Hocalarımız alnında uzman kişiler olduğu için bu konuda sitemizde yayınlanan tüm makaleleri güvenle okuyup uygulayabilirsiniz. (Yazılan makalelerin mesuliyeti yazara aittir!)

 

4- Makalemi Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle şunu belirtelim ki makalenizi yazarken normal Makale Kurallarına ve üslubuna uymanıza gerek yoktur. Ancak bazı önemli hususlara da dikkat etmenizi öneririz.

1- Sıkıcı yazılardan kaçının: İnsanlar sıkıcı yazıları okumaktan pek hoşlanmazlar.

2- Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edin: En önemli husus budur. Çünkü insanları bilgilendirmek isterken yanlış spor yapmalarına vesile olmak istemeyiz.

3- Makalenizi RESİM ve VİDEOLAR ile zenginleştirin: Daha az yazı ve açıklayıcı ve kararında video ve resim içeren yazılar çok daha fazla ilgi çekeceğini unutmayın!

4- Yazınızın hangi kitleye hitap ettiğini belirtin: Çok önemli bir diğer husus da budur. Çünkü makalenizi yazarken unutmamalısınız ki her spor her insan için değildir ve farklı vücut yapılarına farklı sporlar gerekebilir. İşte bu yüzden makalelerinizi yazarken “Yeni başlayanlar için, İleri düzey, Yağ yakıcı, Kas yapıcı, Yüksek kondisyona sahip olanlar için…” şeklinde belirtin ve bizim de yazınızı daha kolay katagorilememize ve doğru kitleye hızlıca ulaştırmamıza yardımcı olun!

5- Yazınızın özgünlüğüne dikkat edin ve Kaynak Belitin: Tabii ki de yazılarınızda farklı kaynaklardan farklı bilgilere video ve resimlere yer verebilirsiniz ancak bunu yaparken başka bir kaynak ile %50’den fazla aynı olmamalıdır! Ayrıca alıntı yapılan kaynaklar ise mutlaka makalenin sonunda veya içinde belirtilmelidir. Aksi taktirde tüm mes’uliyet yazara aittir!

6- Yazınızı güncel tutun ve yapılan yorumları dikkate alın: Son olarak yazınız onaylandıktan ve sitemizde yayımlandıktan sonra size gelen yorumlara, değerlendirmelere, ve önerilere dikkat edip yazınızı güncel tutun. Merak etmeyin size gelen tüm geri dönüşleri tarafınıza ileteceğimizden emin olabilirsiniz!

 

5- Spor Makalemi Nasıl Yazmalıyım?

1- E-mail’den yazarak: Burada dikkat etmeniz gereken husus E-mail olarak yazdıktan sonra resim boşlukları bırakılmalı ve belirtmek için resim linki veya Resim-1 gibi ifadeler kullanmaktır. Bu sayede hangi resmi/videoyu nereye koymamız gerektiği konusunda bize yol gösterebilirsiniz. Yazım hataları ve büyük küçük harf kullanımı konusunda ise biz makalenizi incelerken yazım hatalarını düzelteceğimiz için bir sıkıntı yoktur. Ayrıca bize göndermeden önce; “Adınızı, Soyadınızı, isteğe bağlı olarak E-postanızı, Hedef kitlenizi, sporun amacını ve konusunu (Yağ yakma, Kas yapma / Yeni başlayan, üst düzey vb.), hakkınızda gözükmesini istediğiniz herhangi bilginizi” bize iletmenizi rica ederiz. Örnek E-mail’e aşağıdaki linkten bakabilirsiniz!

2- E-mail’den PDF dosyası atma: Word, WordPad, NotePad, gibi uygulamalardan size en uygun olan uygulamayı kullanarak bize makalenizi PDF dosyası olarak da gönderebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek husus ise PDF dosyasında makalenizi yazarken kullandığınız resimleri videoları veya videoların linklerini E-mail üzerinden bize ek olarak göndermenizdir. İşte bu kadar!

 

6- Makalemi Size Nasıl İleteceğim?

Bu işlem oldukça kolaydır. Sitemizin sağ menüsünün alt kısmında yer alan “MAKALELER” kısmında bulunan “Spor Makalenizi Yayımlayın” kısmında bulunan yerden Google veya Facebook hesabınız ile giriş yaptıktan sonra açılan bu sayfanın altında bulunan “SPOR MAKALENİ YAYINLA!” butonuna basarak Açılan E-mail adresine makalenizi yazıp resim ve videolarınızın linkini veya direk olarak kendisini göndermeniz yeterlidir. Ayrıca makalenizi herhangi bir program ile oluşturup daha sonra PDF olarak bize gönderebilirsiniz!

 

7- Size Gönderdikten Sonra Kaç Gün İçinde Makalem Yayınlanır?

Bize makalenizi gönderdikten sonra 1 hafta içerisinde yazınızı inceleyip, yazınızı temamıza uyarlayıp bazı eklentiler ekleyerek yayınlar ve size haber veririz!

 

 Örnek PDF’i görmek için TIKLAYINIZ

1- E-mail İle Makale Gönderimi Örneği:
2- PDF Dosyasını E-mail ile Gönderme Örneği:
PDF Dosyasını E-mail ile Gönderme

 

Yiğit Taekwondo