WT Yönetim Kurulu Toplandı


WT Yönetim Kurulu Toplandı
Toplantıda yürürlüğe girecek yeni kurallarla ilgili kararlar alındı. WT Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Alınan kararlar şu şekilde:

1- Aralık ayında yapılması planlanan Grand Prix Final ve Grand Slam Final Serisi müsabakaları koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelendi.

2- Para Taekwondoda, Grand Prix Serisi ve Grand Prix Final Müsabakalarının takvime eklenmesi  kararı alındı.

3- Puanlama sınıfları, dünya şampiyonaları için G12’den G14’e, grand prix finalleri için G8’den G10’a ve grand prix serisi için G4’ten G6’ya çıkarıldı.

4-Bir sporcu, müsabaka esnasında veya müsabakaya yönelik olarak diskalifiye edilirse, o müsabakayla ilgili tüm haklarını kaybedecek. (Puan, madalya, para ödülü)

5-Müsabaka esnasında herhangi bir baş travması veya darbesinde, sporcuların askıya alınma süresi büyükler için 30, gençler için 40, yıldızlar için 50 gün olarak düzenlendi.

6-Müsabakalarda sadece doktor diploması olanlarda doktor akreditasyonu verilecek. Fizyoterapist, masör, masöz gibi sağlık personelleri müsabakalarda doktorun haklarından faydalanamayacak.

7-Sporcuların müsabakalarda kullandıkları dişlikler en az 3 mm kalınlığında olacak ve üst dişlerin tamamını kaplayacak.

8-Sporcuların puanlı düzenlenecek online poomsae müsabakalarında kazandıkları puanların yüzde 50’si genel poomsae puan sıralamasına eklenecek.