TTF Haberleri

2. ve 3. Kademe Antrenör Uygulama Eğitimi Yetiştirme Kursu

2. Kademe Taekwondo Antrenör Yetiştirme Kursu : 18 – 27 Kasım 2022
3. Kademe Taekwondo Antrenör Yetiştirme Kursu : 18 – 28 Kasım 2022

Kurs Başvuruları E-Devlet Spor Bilgi Sistemi üzerinden 07 Kasım 2022 tarihinde saat 11:00’de  açılacak olup; 11 Kasım 2022 saat 16:00’da son bulacaktır.

Yetiştirme Kursuna katılacak kursiyerler için Antrenör Eğitim Talimatımızın “Uygulama Eğitimine katılacak adaylarda aranacak şartlar” başlıklı 7. Maddesinin 3. Fıkrasına göre sınıf kontenjanı 50 kişi olduğundan, her iki kademe için başvuru yapan ilk 100 kişi içerisinden sadece aşağıdaki şartları taşıyan ve ilk başvuru yapan sırasıyla 50 kursiyere referans numarası tanımlanacaktır.

Buna göre ;

2. ve 3. Kademe Antrenör Kursu için;


1- Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarının antrenörlük eğitimi bölümü dışında kalan bölümlerden mezun olmuş ve en az iki dönem “Taekwondo” dersi almış ve antrenör denkliği Federasyonumuz ile Spor Eğitim ve Araştırmaları Daire Başkanlığı tarafından onaylanmış olan kişiler,

2- Taekwondo branşında milli sporcu olan kişiler,

3-Taekwondo branşında en az üç yıl lisanslı sporcu olan kişiler,

4-Yukarıdaki ilk madde de ki kriterlere göre başvuruların 50 kişilik kontenjanı doldurmaması halinde Antrenör Eğitim Talimatımızın 7. Maddesinin 3. Fıkrasına göre sırasıyla başvuru kabul edilecektir.

Ayrıca; daha önce kademe kurslarına katılım sağlayarak bütünlemeye kalan kursiyerlerimiz, bütünlemeye kaldıkları ders ya da dersler için kurs ön kayıt süresi içerisinde başvuruda bulunabileceklerdir.

Kursiyerlerin bütünlemeye kaldıkları ders veya derslerini almadan sınavlarına katılmaları mümkün değildir.

Bütünleme ders ve sınavlarına katılacak olan antrenör adaylarımız bütünleme kursları için referans numarası tanımlandıktan sonra sicil@taekwondo.org.tr mail adresine kurs katılım ücreti dekontlarını göndermeleri gerekmektedir. Kursiyerlerin diğer kursiyerlerden istenen evrakların tamamını göndermelerine gerek yoktur.
İlk 50 kişi içerisinde yer alan kursiyerlerin evrak gönderimi sonrası evrakları incelenerek, Antrenör Eğitim Talimatı madde 7 ‘Uygulama Eğitimine Katılacak Adaylarda Aranılacak Şartları’ taşımaları halinde E-devlet Spor Bilgi Sistemi üzerinde kursları onaylanacaktır.

Evrak gönderimi kargo ile yapılacak olup, kargo gönderim adresimiz; Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza A Blok No:139/45 Balgat Çankaya/ANKARA

Önemli Not :
 E-Devlet üzerinden alınan Adli Sicil Kayıtlarında Sabıka kaydı veya arşiv kaydı olanlar Federasyon faksına (0312 310 90 42) mahkeme kararını fakslamaları ve Federasyonumuzdan onay alındıktan sonra kursa başvuru yapmaları ve Kurs ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.

*** E- Devlet Spor Bilgi Sistemi kurs başvurunuz esnasında Dan’ınızı gösterir belge yüklenmesini istemekte olup; başvuru esnasında sorun yaşamamanız adına Dan’ınızı gösterir Sicil Çıktısı Örneğinizi hazır bulundurmanız gerekmektedir.  (Farklı bir evrak yükleyerek başvuruda bulunan kursiyerlerin başvurusu geçersiz sayılacaktır. (https://www.turkiyetaekwondofed.gov.tr/kayittae/Giris3.asp adresinden belgenizi temin edebilirsiniz.)

*** E- devlet sistemi üzerinden mezuniyet bilgileri sorgulanamayan adaylar için diploma örneklerini başvuru esnasında hazır bulundurmaları gerekmektedir.

***Antrenör Kursuna başvuru yapabilmeniz için E-Devlet şifreniz olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise Nüfus Cüzdanınız ile PTT şubelerinden alabilirsiniz.

*** Kursiyerlere hazır bulunacakları yer ve saat bilgisi Federasyonumuz internet sitesinde duyurulacaktır.
Taekwondo Federasyonu Antrenör Uygulama Eğitimi Yetiştirme Kursu
Ankara2. Kademe Kurs Başvurusu Duyurusu ve İstenen Evrak Bilgisi İçin Tıklayınız.3. Kademe Kurs Başvurusu Duyurusu ve İstenen Evrak Bilgisi İçin Tıklayınız.Kursa Başvuru
Nasıl Yapılır?
Kursa Ödeme
Nasıl Yapılır?
Yiğit Taekwondo