TTF Haberleri

Antrenör Gelişim Semineri

Türkiye Taekwondo Federasyonu 2021 Yılı Antrenör Gelişim Semineri ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Tüm dünyada yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle online olarak yapılacak Antrenör Gelişim Semineri için;

Federasyonumuz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinin 2021 yılında organize edecekleri faaliyetlerde görev almak isteyen Antrenörler, Antrenör kursuna katılmak isteyenler ile Halk Eğitim Merkezilerinde görev alacak Antrenörlerin bu Gelişim Seminerine katılmaları zorunludur.

Covid-19 tedbirleri altında yapılacak olan İnternet Online Gelişim Semineri 28-29 Aralık 2020 tarihlerinde 2 grup halinde yapılması planlanmakta olup; 28 Aralık 2020 tarihinde 1. Grup İlleri ile 29 Aralık 2020 tarihinde 2. Grupta olan İllerin bilgileri aşağıya çıkartılmıştır.

! ÖNEMLİ !

Online Eğitim Sistemine giriş bilgilerinizi sorunsuz bir şekilde size iletebilmemiz için e-devlet başvurunuzun yanı sıra linkteki iletişim formunu da eksiksiz ve doğru şekilde doldurunuz.


! ÖNEMLİ !


Antrenör ve Hakem Gelişim Seminer için herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Ayrıca Antrenör Gelişim Seminerine E-Devlet üzerinden başvurular yapılacak olup; 2021 yılında görev yapmak istedikleri aşağıda yer alan butonu seçmeleri gerekmektedir.

a- “Antrenör Gelişim Semineri” (Türkiye’de antrenör olarak görev yapmak isteyenler),

b- “Federasyon faaliyetlerinde Antrenör İlinde Hakem” olarak yapmak isteyenler,

c- “Federasyon faaliyetlerinde Hakem İlinde Antrenör” olarak yapmak isteyenler,


*** E-Devlet üzerinden Antrenör Gelişim Semineri başvurusu, ilgili sunumda anlatılmaktadır. Lütfen izleyiniz.


E-Devlet üzerinden başvurularını yapmayan katılımcıların kesinlikle 2021 yılı Antrenör Semineri (vize) yapılmayacaktır.

Antrenör Gelişim Semineri E-Devlet üzerinden başvuru tarihi 23 Aralık 2020 tarihinde sona erecektir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular E-Devlet Sistemi üzerinden kabul edilmediği için Seminere katılım mümkün olmayacaktır.

Antrenör Gelişim Seminerine katılacak olanlar 2021 yılı için WT lisansını yaptırarak seminere katılmaları zorunludur.

( Not: Eylül 2020 tarihi itibari ile WT lisansı yaptıranlar 2021 yılında WT lisanslarını yaptırmayacakladır. )


ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Antrenör Gelişim Seminerinin kaydı Spor Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığınca E-Devlet üzerinden sabit bilgisayardan yapılmakta olup; başvuru yapabilmesi için E-Devlet şifresinin olması gerekmektedir. E-Devlet şifresi yok ise Nüfus Cüzdanı ile PTT şubelerinden alınabilinmektedir.

2021 YILI ANTRENÖR VİZESİ İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1– Seminer Formu ( Seminer Formu için tıklayınız. )
2– Nüfus cüzdan fotokopisi,

E-Devlet üzerinden başvuru yapan kursiyerler istenilen tüm belgeleri Federasyonumuza en geç 23 Aralık 2020 tarihi mesai bitimine kadar sicil@taekwondo.org.tr mail adresine veya 0312 310 90 42 no.lu faks göndermeleri gerekmektedir.

SEMİNERİN UYGULAMA ESASLARI AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.

1. Federasyonumuz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinin 2021 yılında organize edecekleri faaliyetlerde görev almak isteyen Antrenörler, Antrenör diploması olup kursuna katılmak isteyenler ile Halk Eğitim Merkezilerinde görev alacak Antrenörlerin bu Gelişim Seminerine katılmaları zorunludur.

2. Bu seminer, aynı zamanda 2021 yılı seminer uygulaması amacını da taşıdığından, seminere katılmayan Antrenör her türlü faaliyette görev alamayacakları gibi, Antrenörlerimiz illerinde kulüp, özel spor salonu, dernek vb. yerlerde yapılan GIP imtihanlarında da “Sınav Komisyon Başkanı” olarak da görev yapamayacaklardır.

3. Gelişim Seminerine 1. 2. 3. 4. ve 5. Kademe Antrenörlük belgesine sahip olan antrenörlerimiz katılacaktır.

4. Gelişim Seminerine katılmayan Antrenörlerimize herhangi bir telafi semineri yapılmayacaktır.

5. Yapılacak Antrenör Gelişim Semineri ile ilgili 1. Grup ve 2. Grup olarak online katılım bilgileri Federasyonumuz resmi internet sitesinden duyurulacaktır.

! ÖNEMLİ !

Online Eğitim Sistemine giriş bilgilerinizi sorunsuz bir şekilde size iletebilmemiz için e-devlet başvurunuzun yanı sıra linkteki iletişim formunu da eksiksiz ve doğru şekilde doldurunuz.


! ÖNEMLİ !

E-Devlet üzerinden seminere başvuru nasıl yapılır?

Yiğit Taekwondo