Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakaları

ÜMİTLER MİLLİ TAKIM SEÇMESİ

Seçme Tarihi : 7 – 8 Eylül 2022

Tartı Tarihi :
Her sıkletin müsabakasından bir gün önce saat : 10.00 – 12.00 arası spor salonunda yapılacaktır.

Kontrol Tartısı : Kontrol tartısı kuraları sabah saat 07.00’da yayınlanacak ve kurada ismi çıkan sporcuların kontrol tartıları saat 08.00-08.30 arası spor salonunda yapılacaktır.

Seçme ve Tartı Yeri : Konya Teknik Üniversitesi Gelişim Yerleşkesi Spor Salonu / Konya

Müsabaka Programı :

7 Eylül 2022, Çarşamba – Erkek müsabakaları
8 Eylül 2022, Perşembe – Bayan müsabakaları

Seçme müsabakaları sabah saat 09.00’da başlayacaktır.

Müsabakalarından sonra seçmeyi kazanan ve faaliyete direkt gidecek sporcular 07 Eylül 2022 tarihinde Konya’da faaliyetin hazırlık kampına gireceklerdir.

!! ÖNEMLİ !!

Teknik Kurul gerekli gördüğü hallerde seçme listelerinde, direkt gidecek sporcu isimlerinde ve seçme müsabakalarının kurallarında değişiklikler yapabilir.

Teknik Kurul seçme müsabakalarını kazanan sporcuların kamp çalışmalarındaki performans durumuna göre tekrar seçme müsabakası yapabilir veya milli takım listesinde değişikliğe gidebilir.

!! ÖNEMLİ !!

– Seçmeler “Daedo Elektronik Sistem” ile yapılacaktır.

– Tartıda kilo toleransı olmayacaktır.

– Seçme müsabakalarında Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’ndaki oyun kuralları geçerli olacaktır.

– Milli Takım seçmesine katılacak sporcu ve antrenörlerin izinleri Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından alınacak, ayrıca harcırahları da Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya Kulüpleri tarafından karşılanacak olup, Federasyonumuz tarafından seçmelerde harcırah ödenmeyecektir.

Taekwondo camiasına önemle duyurulur.

ÜMİT ERKEKLER

54 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Server Balaban – Tokat

58 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Bilal Küskü – Istanbul

63 Kg


Seçmeyi Kazanan :
Berkay Erer – Istanbul

68 Kg

Arslan Demir – Samsun – Direkt

74 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Cemil Tarik Altingöz – Samsun

80 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Ismail Seymen Kazan – İzmir

87 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Ahmet Vefa Bumin – Erzurum

+87 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Oğuz Tokgöz – Tekirdağ
ÜMİT BAYANLAR

46 Kg


Seçmeyi Kazanan :
Halime Neslihan Kilinç – Malatya

49 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Elif Sude Akgül – Istanbul

53 Kg

Öykü Özbey – Ankara – Direkt

57 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Özge Özbey – Ankara

62 Kg

Seçmeyi Kazanan :
Beyza Karabulut – Ankara

67 Kg

Işıl Zafer – İstanbul – Direkt

73 Kg

Zehra Begüm Kavukçuoğlu – İstanbul – Direkt

+73 Kg

Ayselnur Sağlık  – Ankara – Direkt