TTF Haberleri

Önemli Duyuru – İşitme Engelliler Taekwondo

Taekwondo  Federasyonumuza alt branş olarak İşitme Engelliler Taekwondo branşı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün (Spor Dairesi Başkanlığı)  09.12.2022 tarih ve 3836594 sayılı yazı gereği bağlanmıştır.

2023 Aralık ayının ilk haftasında 2024 yılında düzenlenecek olan Dünya İşitme Engelliler Şampiyonası için Milli Takım Seçme müsabakaları muhtelif bir ilde yapılacaktır

(Aşağıda istenilen raporların asılları müsabaka tartısı öncesi teslim alınarak daha sonra iade edilecektir. Raporların aslı olmayan sporcular müsabakaya alınmayacaktır.)

İşitme Engelli Taekwondo sporcularımızın Federasyonumuzun 29.06.2015 tarih ve 34 nolu Yönetim Kurulu Kararı gereği 1.Gıp (Kırmızı Siyah) Renkli Kuşak Denklikleri yapılacaktır.

KUŞAK DENKLİK İÇİN İSTENEN EVRAKLAR;

DÜNYA İŞİTME ENGELLİLER SPOR KOMİTESİNİN  (İCSD) ÖLÇÜMLER DOĞRULTUSUNDA;

DEVLET HASTANESİ VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDEN ALINMASI ŞARTI İLE;

-ODYOMETRİ Raporu (Son 1 yıl tarihli olacak)

-Heyet Raporu

-Sağ Kulak 55 DB

-Sol Kulak  55 DB

-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi(Ön-Arka)

-Var ise İşitme Engeliler Taekwondo branşına ait sporcu lisansı

-Ekte bulunan Sporcu Bilgi Formu doldurularak gönderilecektir.

-Önceki Dünya ve Olimpiyat Şampiyonalarına katılan sporcuların var ise V işitme Ölçüm Raporu (Uluslararası müsabakalarda verilen ODYOMETRİ raporu) raporlarını beyan etmeleri gerekmektedir

Federasyonumuzdan mail adreslerine gönderilecek onay sonucunda Gençlik Spor İl Müdürlüklerinden 2023 yılı vizeli İşitme Engelli Taekwondo Sporcu Lisansı çıkarılacaktır.

İstenilen belgeler sicil@taekwondo.org.tr adresine 27 Kasım 2023 tarih mesai bitimine kadar gönderilecektir.

Sporcu Bilgi formu için tıklayınız

Yiğit Taekwondo