Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası

Türkiye Taekwondo Federasyonu 24-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Estonya’da yapılacak Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası için önemli duyuru yayınladı.

Söz konusu şampiyonaya Şubat 2020’de İsveç’te yapılan 5. WT Başkanlık kupasına federasyonumuzca götürülen ve derece yaparak kota alan şu sporcular 1. takım olarak götürülecektir.

1- MERYEM ELİF İYİN
2- ALEYNA ŞENYURT
3- ELİF ILGIN ÖZTABAK
4- ÖZGE ÖZBEY
5- IŞIL ZAFER
6- HURİYE NUR ERGİN
7- ZEHRA BEGÜM KAVUKCUOĞLU
8- SUDE YAREN UZUNÇAVDAR
9- YUNUS EMRE TAŞ
10- ZEYNEL FIRAT TANRIVERDİ
11- ÖMER FARUK DAYIOĞLU
12- MAHMUT KÜSKÜ
13- MUHAMMET HANİFİ KÖKSAL
14- OĞUZ TOKGÖZ
15- ALİ KİRAZLI
16- MEHMET EFE ÖZDEMİR

Bu sporcularımız 28 Temmuz – 2 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonasına katılmayacaktır.

24 – 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Estonya’da yapılacak Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonasına 2. takım olarak 28 Temmuz – 2 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak şampiyonada sıkletlerinde 1. Olanlar götürülecektir.

24-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Estonya’da yapılacak Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonasına 3. takım olarak, 28 Temmuz – 2 Ağustos 2021 tarihleri arasında Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonasına katılan ve şampiyonada sıkletlerinde 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 olan sporcularımız arasında 3 – 5 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Ümitler Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakasında 1. olanlar götürülecektir. Ayıca 1. ve 2. olan sporcuya altın vuruş veya 2 puan farkla müsabakayı veren sporcular seçmeye alınacaktır. ( +87 kg Erkekler sıkletinde seçme yapılmayacak olup; bu sıklette teknik direktörlerimizin kararları ile olimpiyat kıta elemlerine katılan Emre Kutalmış Ateşli direkt götürülecektir.)

Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakalarının genel kriterleri bu şekilde olup; Teknik kurulumuz gerekli gördüğü durumlarda ilave kararlar alıp değişiklik yapabilir.

Önemle duyurulur.