Başkan Şahin’den Ders Saatleri Müjdesi

Başkan Şahin’den Ders Saatleri Müjdesi

Türkiye Taekwondo Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin’in bir süredir Taekwondo Halk Eğitim Modül Programı’nda yer alan ders saatlerinin arttırılmasına ilişkin çabaları mutlu sonla bitti.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çatısı altında bulunan programın yeni ders saatleri yürürlüğe girdi. Başkan Şahin’in çabalarıyla ders saatleri böylelikle 3 kat artmış oldu. Ders saatlerinin 160’dan 480’e çıkarılmasıyla Halk Eğitim Merkezleri’nde görev yapan antrenörlerimiz daha uzun süreli istihdam edilebilecek.

Federasyon Başkanı Metin Şahin, yeni kararın hayırlı olmasını diledi. Başkan Şahin, “Yeni uygulamayla beraber modül uygulamada ders saatleri 3 kat artmış oldu. Böylelikle hem antrenörlerimiz Halk Eğitim Merkezleri’nde daha uzun süre istihdam edilebilecek hem de buralarda sporumuzu öğrenen çocuklarımız daha kapsamlı bir eğitime kavuşmuş olacak. Taekwondo için önemli bir kararın alınmasına vesile olduk. Kararın herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bu kararın çıkmasında emeği geçen başta Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.